
Danish Designer Acrylic Led Wall Lamp
Feature
Experience Danish design sophistication with our Danish Designer Acrylic LED Wall Lamp. Crafted with precision and elegance, this wall lamp features sleek acrylic materials and energy-efficient LED technology.
SpecificationsSize

| Diameter | D3.15in(8cm) |
|---|---|
| Height | H5.12in(13cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Aluminum/Acrylic |
| Light source: | Led |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Mounting Plate: | 10cm |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Experience Danish design sophistication with our Danish Designer Acrylic LED Wall Lamp. Crafted with precision and elegance, this wall lamp features sleek acrylic materials and energy-efficient LED technology.
SpecificationsSize

| Diameter | D3.15in(8cm) |
|---|---|
| Height | H5.12in(13cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Aluminum/Acrylic |
| Light source: | Led |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Mounting Plate: | 10cm |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $86.99
-65%$86.99
$30.45Description
Feature
Experience Danish design sophistication with our Danish Designer Acrylic LED Wall Lamp. Crafted with precision and elegance, this wall lamp features sleek acrylic materials and energy-efficient LED technology.
SpecificationsSize

| Diameter | D3.15in(8cm) |
|---|---|
| Height | H5.12in(13cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Aluminum/Acrylic |
| Light source: | Led |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Mounting Plate: | 10cm |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























