
Design Pumpkin Shape Glass Pendant Light
Feature
Transform your space with our Clear Glass Shade Pendant Light, a beacon of modern sophistication. Elevate your ambiance with the captivating play of light through the crystal-clear glass, making a bold statement in your home or office.
Dimensions

| Model A-Diameter | D 14cm |
|---|---|
| Height | H 30cm |

| Model B-Diameter | D 20cm |
|---|---|
| Height | H 28cm |

| Model C-Diameter | D 26cm |
|---|---|
| Height | H 32cm |

| Model D-Diameter | D 30cm |
|---|---|
| Height | H 26cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Transform your space with our Clear Glass Shade Pendant Light, a beacon of modern sophistication. Elevate your ambiance with the captivating play of light through the crystal-clear glass, making a bold statement in your home or office.
Dimensions

| Model A-Diameter | D 14cm |
|---|---|
| Height | H 30cm |

| Model B-Diameter | D 20cm |
|---|---|
| Height | H 28cm |

| Model C-Diameter | D 26cm |
|---|---|
| Height | H 32cm |

| Model D-Diameter | D 30cm |
|---|---|
| Height | H 26cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $135.99
-65%$135.99
$47.60Description
Feature
Transform your space with our Clear Glass Shade Pendant Light, a beacon of modern sophistication. Elevate your ambiance with the captivating play of light through the crystal-clear glass, making a bold statement in your home or office.
Dimensions

| Model A-Diameter | D 14cm |
|---|---|
| Height | H 30cm |

| Model B-Diameter | D 20cm |
|---|---|
| Height | H 28cm |

| Model C-Diameter | D 26cm |
|---|---|
| Height | H 32cm |

| Model D-Diameter | D 30cm |
|---|---|
| Height | H 26cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























