
Designer Capsule Shaped Glass Pendant Lamp
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | living room, restaurant, kitchen |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 150cm(59.05inch) |
| Body Height - Top to Bottom: | 38cm (14.97inch) |
| Body Width - Diameter: | 12cm (4.72inch) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 100cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | living room, restaurant, kitchen |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 150cm(59.05inch) |
| Body Height - Top to Bottom: | 38cm (14.97inch) |
| Body Width - Diameter: | 12cm (4.72inch) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 100cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $177.99
-65%$177.99
$62.30Description
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | living room, restaurant, kitchen |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 150cm(59.05inch) |
| Body Height - Top to Bottom: | 38cm (14.97inch) |
| Body Width - Diameter: | 12cm (4.72inch) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 100cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























