
Elegant White Mini Hallway Ceiling Light
Illuminate your hallway with elegance using our Elegant White Mini Hallway Ceiling Light. Crafted with sophistication in mind, this fixture adds a touch of refined charm to any space. Enhance your hallway decor with this statement piece that seamlessly blends modern design with timeless appeal.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D18cm |
|---|---|
| Height | H18cm |

| Diameter | D13cm |
|---|---|
| Height | H21cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Color: | Gold/Black+White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Illuminate your hallway with elegance using our Elegant White Mini Hallway Ceiling Light. Crafted with sophistication in mind, this fixture adds a touch of refined charm to any space. Enhance your hallway decor with this statement piece that seamlessly blends modern design with timeless appeal.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D18cm |
|---|---|
| Height | H18cm |

| Diameter | D13cm |
|---|---|
| Height | H21cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Color: | Gold/Black+White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $89.99
-65%$89.99
$31.50Description
Illuminate your hallway with elegance using our Elegant White Mini Hallway Ceiling Light. Crafted with sophistication in mind, this fixture adds a touch of refined charm to any space. Enhance your hallway decor with this statement piece that seamlessly blends modern design with timeless appeal.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D18cm |
|---|---|
| Height | H18cm |

| Diameter | D13cm |
|---|---|
| Height | H21cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Color: | Gold/Black+White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
























