
Gold Chandelier Modern Pendant Lighting
Feature
The beautiful ceiling pendants are handmade glass. Decorate with a beautiful pendant lamp in the home for a cozy look. A ceiling pendant can be used both over the dining table, kitchen table, and coffee table, but also as cozy lighting in the corner of the living room to create the perfect atmosphere.
Specifications
| Material: | Glass |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-220V |
| Finishes: | Gold |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Feature
The beautiful ceiling pendants are handmade glass. Decorate with a beautiful pendant lamp in the home for a cozy look. A ceiling pendant can be used both over the dining table, kitchen table, and coffee table, but also as cozy lighting in the corner of the living room to create the perfect atmosphere.
Specifications
| Material: | Glass |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-220V |
| Finishes: | Gold |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Original: $131.99
-65%$131.99
$46.20Description
Feature
The beautiful ceiling pendants are handmade glass. Decorate with a beautiful pendant lamp in the home for a cozy look. A ceiling pendant can be used both over the dining table, kitchen table, and coffee table, but also as cozy lighting in the corner of the living room to create the perfect atmosphere.
Specifications
| Material: | Glass |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-220V |
| Finishes: | Gold |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |























