
Industrial Amber Glass Pendant Light
Specifications
Dimensions
| A:Diameter | D28 cm |
|---|---|
| Height | H15 cm |
| B:Diameter | D20 cm |
| Height | H19 cm |
| C:Diameter | D25 cm |
| Height | H21 cm |
| D:Diameter | D27 cm |
| Height | H26 cm |
| E:Diameter | D18 cm |
| Height | H31 cm |
| F:Diameter | D31 cm |
| Height | H29 cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | living room, restaurant, kitchen |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 100cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Specifications
Dimensions
| A:Diameter | D28 cm |
|---|---|
| Height | H15 cm |
| B:Diameter | D20 cm |
| Height | H19 cm |
| C:Diameter | D25 cm |
| Height | H21 cm |
| D:Diameter | D27 cm |
| Height | H26 cm |
| E:Diameter | D18 cm |
| Height | H31 cm |
| F:Diameter | D31 cm |
| Height | H29 cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | living room, restaurant, kitchen |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 100cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $63.99
-65%$63.99
$22.40Description
Specifications
Dimensions
| A:Diameter | D28 cm |
|---|---|
| Height | H15 cm |
| B:Diameter | D20 cm |
| Height | H19 cm |
| C:Diameter | D25 cm |
| Height | H21 cm |
| D:Diameter | D27 cm |
| Height | H26 cm |
| E:Diameter | D18 cm |
| Height | H31 cm |
| F:Diameter | D31 cm |
| Height | H29 cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | living room, restaurant, kitchen |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 100cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























