
Luxury Clear Crystal Small Wall Lamp
Introducing our Luxury Clear Crystal Small Wall Lamp, a glamorous and elegant lighting fixture designed to elevate your home decor. Crafted with exquisite attention to detail, this wall lamp features a petite clear crystal shade adorned with sparkling faceted crystals that exude opulence and sophistication.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D5.9in(15cm) |
|---|---|
| Height | H11.8in(30cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Crystal |
| Color: | Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room, Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Introducing our Luxury Clear Crystal Small Wall Lamp, a glamorous and elegant lighting fixture designed to elevate your home decor. Crafted with exquisite attention to detail, this wall lamp features a petite clear crystal shade adorned with sparkling faceted crystals that exude opulence and sophistication.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D5.9in(15cm) |
|---|---|
| Height | H11.8in(30cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Crystal |
| Color: | Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room, Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $147.99
-65%$147.99
$51.80Description
Introducing our Luxury Clear Crystal Small Wall Lamp, a glamorous and elegant lighting fixture designed to elevate your home decor. Crafted with exquisite attention to detail, this wall lamp features a petite clear crystal shade adorned with sparkling faceted crystals that exude opulence and sophistication.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D5.9in(15cm) |
|---|---|
| Height | H11.8in(30cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Crystal |
| Color: | Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room, Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
























