
Luxury Elegance Glass Gold Pendant Light
Introducing the epitome of opulence: the Luxury Elegance Glass Gold Pendant Light. Crafted with meticulous attention to detail, this exquisite fixture exudes sophistication and grandeur, elevating any space with its luxurious presence.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D17cm |
|---|---|
| Height | H22cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Color: | Gold/Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Introducing the epitome of opulence: the Luxury Elegance Glass Gold Pendant Light. Crafted with meticulous attention to detail, this exquisite fixture exudes sophistication and grandeur, elevating any space with its luxurious presence.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D17cm |
|---|---|
| Height | H22cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Color: | Gold/Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $85.99
-65%$85.99
$30.10Description
Introducing the epitome of opulence: the Luxury Elegance Glass Gold Pendant Light. Crafted with meticulous attention to detail, this exquisite fixture exudes sophistication and grandeur, elevating any space with its luxurious presence.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D17cm |
|---|---|
| Height | H22cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass+Iron |
| Color: | Gold/Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























