
Macaroon Mini Column LED Ceiling Light
Introducing the Macaroon Mini Column LED Ceiling Light, a delightful and stylish lighting solution designed to brighten up any space. This charming ceiling light features a unique mini column design inspired by the playful shapes of macaroons.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D14cm |
|---|---|
| Height | H8cm |

| Diameter | D14cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Wood/Brown/White/Coffee/Green |
| Product Material: | Iron+Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing the Macaroon Mini Column LED Ceiling Light, a delightful and stylish lighting solution designed to brighten up any space. This charming ceiling light features a unique mini column design inspired by the playful shapes of macaroons.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D14cm |
|---|---|
| Height | H8cm |

| Diameter | D14cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Wood/Brown/White/Coffee/Green |
| Product Material: | Iron+Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $83.99
-65%$83.99
$29.40Description
Introducing the Macaroon Mini Column LED Ceiling Light, a delightful and stylish lighting solution designed to brighten up any space. This charming ceiling light features a unique mini column design inspired by the playful shapes of macaroons.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D14cm |
|---|---|
| Height | H8cm |

| Diameter | D14cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Wood/Brown/White/Coffee/Green |
| Product Material: | Iron+Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























