
Medieval Double Ball Head Wall Lamp
Introducing our Medieval Double Ball Head Wall Lamp, a charming and elegant lighting fixture that adds a touch of vintage-inspired flair to your home decor. Crafted with intricate detailing and old-world charm, this wall lamp features two adjustable ball-shaped heads mounted on a sturdy metal frame.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H47cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*2 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room,Bed Room,Bathroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Introducing our Medieval Double Ball Head Wall Lamp, a charming and elegant lighting fixture that adds a touch of vintage-inspired flair to your home decor. Crafted with intricate detailing and old-world charm, this wall lamp features two adjustable ball-shaped heads mounted on a sturdy metal frame.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H47cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*2 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room,Bed Room,Bathroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $127.99
-65%$127.99
$44.80Description
Introducing our Medieval Double Ball Head Wall Lamp, a charming and elegant lighting fixture that adds a touch of vintage-inspired flair to your home decor. Crafted with intricate detailing and old-world charm, this wall lamp features two adjustable ball-shaped heads mounted on a sturdy metal frame.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H47cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*2 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room,Bed Room,Bathroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























