
Minimalist Circular White Metal LED Bedroom Ceiling Light
Feature
Its circular design allows for even distribution of light, creating a calming and inviting atmosphere. Upgrade your bedroom and save on energy costs with our Minimalist Circular White Metal LED Ceiling Light.
Specifications
Size

| Diameter | D30/40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Iron,Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-20㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 36/48/68/88W |
| Lumens (lm): | 2880/3840/5440/7040 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 30/40/50/60 |
| Height (cm): | 5 |
| Net weight (kg): | 0.6/0.8/0.9/1.1 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Feature
Its circular design allows for even distribution of light, creating a calming and inviting atmosphere. Upgrade your bedroom and save on energy costs with our Minimalist Circular White Metal LED Ceiling Light.
Specifications
Size

| Diameter | D30/40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Iron,Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-20㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 36/48/68/88W |
| Lumens (lm): | 2880/3840/5440/7040 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 30/40/50/60 |
| Height (cm): | 5 |
| Net weight (kg): | 0.6/0.8/0.9/1.1 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Original: $88.99
-65%$88.99
$31.15Description
Feature
Its circular design allows for even distribution of light, creating a calming and inviting atmosphere. Upgrade your bedroom and save on energy costs with our Minimalist Circular White Metal LED Ceiling Light.
Specifications
Size

| Diameter | D30/40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Iron,Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-20㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 36/48/68/88W |
| Lumens (lm): | 2880/3840/5440/7040 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 30/40/50/60 |
| Height (cm): | 5 |
| Net weight (kg): | 0.6/0.8/0.9/1.1 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|























