
Modern Irregular Shape Rattan Kitchen Pendant Light
Feature
Add a touch of elegance to your home with our Modern Irregular Shape Rattan Kitchen Pendant Light. This unique and stylish pendant lamp is perfect for creating a warm and inviting atmosphere in your kitchen, dining room, or living space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Rattan |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Same as the picture |
| Canopy Shape: | Irregular |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Base: | E26/E27 |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 150CM |
| Body Width - Diameter: | 68CM/78CM/98CM/118CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
Add a touch of elegance to your home with our Modern Irregular Shape Rattan Kitchen Pendant Light. This unique and stylish pendant lamp is perfect for creating a warm and inviting atmosphere in your kitchen, dining room, or living space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Rattan |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Same as the picture |
| Canopy Shape: | Irregular |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Base: | E26/E27 |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 150CM |
| Body Width - Diameter: | 68CM/78CM/98CM/118CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $262.99
-65%$262.99
$92.05Description
Feature
Add a touch of elegance to your home with our Modern Irregular Shape Rattan Kitchen Pendant Light. This unique and stylish pendant lamp is perfect for creating a warm and inviting atmosphere in your kitchen, dining room, or living space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Rattan |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Same as the picture |
| Canopy Shape: | Irregular |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Base: | E26/E27 |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 150CM |
| Body Width - Diameter: | 68CM/78CM/98CM/118CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
























