
Minimalist Round Metal LED Outdoor Wall Light
Illuminate your outdoor spaces with the Minimalist Round Metal LED Outdoor Wall Light, a perfect blend of modern design and durability. Featuring a sleek, round metal frame, this outdoor wall light offers a clean and understated aesthetic that complements contemporary exteriors.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D13/20/30cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Stainless Steel, Acrylic |
| Color: | White/Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| IP Level: | IP65 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Outdoor,Garden,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Illuminate your outdoor spaces with the Minimalist Round Metal LED Outdoor Wall Light, a perfect blend of modern design and durability. Featuring a sleek, round metal frame, this outdoor wall light offers a clean and understated aesthetic that complements contemporary exteriors.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D13/20/30cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Stainless Steel, Acrylic |
| Color: | White/Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| IP Level: | IP65 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Outdoor,Garden,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $93.99
-65%$93.99
$32.90Description
Illuminate your outdoor spaces with the Minimalist Round Metal LED Outdoor Wall Light, a perfect blend of modern design and durability. Featuring a sleek, round metal frame, this outdoor wall light offers a clean and understated aesthetic that complements contemporary exteriors.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D13/20/30cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Stainless Steel, Acrylic |
| Color: | White/Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| IP Level: | IP65 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Outdoor,Garden,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























