
Modern Chrome Cylinder LED Wall Light
Illuminate your space with sleek sophistication using our Modern Chrome Cylinder LED Wall Light. Crafted with contemporary design in mind, this fixture boasts a chic cylindrical shape and a lustrous chrome finish, adding a touch of modern elegance to any room.
Specifications
Size

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H6cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Color: | Silver |
| Product Material: | Iron+Glass |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Kelvin Range: | Three-color Changing |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room,Bathroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Illuminate your space with sleek sophistication using our Modern Chrome Cylinder LED Wall Light. Crafted with contemporary design in mind, this fixture boasts a chic cylindrical shape and a lustrous chrome finish, adding a touch of modern elegance to any room.
Specifications
Size

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H6cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Color: | Silver |
| Product Material: | Iron+Glass |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Kelvin Range: | Three-color Changing |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room,Bathroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $124.99
-65%$124.99
$43.75Description
Illuminate your space with sleek sophistication using our Modern Chrome Cylinder LED Wall Light. Crafted with contemporary design in mind, this fixture boasts a chic cylindrical shape and a lustrous chrome finish, adding a touch of modern elegance to any room.
Specifications
Size

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H6cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Color: | Silver |
| Product Material: | Iron+Glass |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Kelvin Range: | Three-color Changing |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room,Bathroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























