
Modern Metal Triple Pendant Lights
Feature
Introducing our Modern Metal Triple Pendant Lights – a sleek and contemporary lighting solution to elevate your space. Crafted with precision and style, these pendant lights feature a triple arrangement, adding a touch of modern sophistication to any room. Illuminate your space with the chic design and versatile appeal of these pendant lights, perfect for enhancing the ambiance of dining areas, kitchens, or living spaces. Discover the perfect harmony of form and function as you bring a modern aesthetic to your home.
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Resin |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 59.05"(150CM) |
| Body Height - Top to Bottom: | 13.8"(35CM) |
| Body Width - Diameter: | 6.7"(17CM) |
| Note | |
| 1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Introducing our Modern Metal Triple Pendant Lights – a sleek and contemporary lighting solution to elevate your space. Crafted with precision and style, these pendant lights feature a triple arrangement, adding a touch of modern sophistication to any room. Illuminate your space with the chic design and versatile appeal of these pendant lights, perfect for enhancing the ambiance of dining areas, kitchens, or living spaces. Discover the perfect harmony of form and function as you bring a modern aesthetic to your home.
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Resin |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 59.05"(150CM) |
| Body Height - Top to Bottom: | 13.8"(35CM) |
| Body Width - Diameter: | 6.7"(17CM) |
| Note | |
| 1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $35.99
-65%$35.99
$12.60Description
Feature
Introducing our Modern Metal Triple Pendant Lights – a sleek and contemporary lighting solution to elevate your space. Crafted with precision and style, these pendant lights feature a triple arrangement, adding a touch of modern sophistication to any room. Illuminate your space with the chic design and versatile appeal of these pendant lights, perfect for enhancing the ambiance of dining areas, kitchens, or living spaces. Discover the perfect harmony of form and function as you bring a modern aesthetic to your home.
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Resin |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 59.05"(150CM) |
| Body Height - Top to Bottom: | 13.8"(35CM) |
| Body Width - Diameter: | 6.7"(17CM) |
| Note | |
| 1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























