
Modern Sea Shell Glass Wall Lamp
Feature
Introducing our Modern Sea Shell Glass Wall Lamp, a captivating blend of coastal charm and contemporary design. Crafted with delicate sea shell accents and sleek glass, this wall lamp adds a touch of seaside elegance to any space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Size

| Diameter | D8.66in(22cm) |
|---|---|
| Height | H9.06in(23cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass |
| Light source: | E14*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb included: | No |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Introducing our Modern Sea Shell Glass Wall Lamp, a captivating blend of coastal charm and contemporary design. Crafted with delicate sea shell accents and sleek glass, this wall lamp adds a touch of seaside elegance to any space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Size

| Diameter | D8.66in(22cm) |
|---|---|
| Height | H9.06in(23cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass |
| Light source: | E14*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb included: | No |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $89.99
-65%$89.99
$31.50Description
Feature
Introducing our Modern Sea Shell Glass Wall Lamp, a captivating blend of coastal charm and contemporary design. Crafted with delicate sea shell accents and sleek glass, this wall lamp adds a touch of seaside elegance to any space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Size

| Diameter | D8.66in(22cm) |
|---|---|
| Height | H9.06in(23cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass |
| Light source: | E14*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb included: | No |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Dining Room,Corridor |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























