
Natural Wood Round LED Ceiling Light
Introduce a touch of natural elegance with the Natural Wood Round LED Ceiling Light. This beautifully crafted ceiling light features a round design made from high-quality natural wood, showcasing its rich, organic textures and tones. The integrated LED technology offers bright, energy-efficient illumination while creating a warm and inviting ambiance.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30/40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Acrylic |
| Color: | Natrual Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| Applicable space: | 8-15㎡ |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Living Room,Diningroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introduce a touch of natural elegance with the Natural Wood Round LED Ceiling Light. This beautifully crafted ceiling light features a round design made from high-quality natural wood, showcasing its rich, organic textures and tones. The integrated LED technology offers bright, energy-efficient illumination while creating a warm and inviting ambiance.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30/40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Acrylic |
| Color: | Natrual Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| Applicable space: | 8-15㎡ |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Living Room,Diningroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $72.99
-65%$72.99
$25.55Description
Introduce a touch of natural elegance with the Natural Wood Round LED Ceiling Light. This beautifully crafted ceiling light features a round design made from high-quality natural wood, showcasing its rich, organic textures and tones. The integrated LED technology offers bright, energy-efficient illumination while creating a warm and inviting ambiance.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30/40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Acrylic |
| Color: | Natrual Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| Applicable space: | 8-15㎡ |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Living Room,Diningroom |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























