
Nordic 1-Light Fabric Lampshade Shade Pendant Lamp
Feature
Elevate your space with our Fabric Shade Pendant Lamp, a perfect blend of style and functionality. Immerse your room in warm, ambient light, crafted with precision and quality materials. The versatile fabric shade adds a touch of contemporary elegance to any setting, making it an ideal choice for modern interiors.
Dimensions

| Diameter | D 47cm |
|---|---|
| Height | H 40cm |

| Diameter | D 53cm |
|---|---|
| Height | H 60cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Fabric |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Elevate your space with our Fabric Shade Pendant Lamp, a perfect blend of style and functionality. Immerse your room in warm, ambient light, crafted with precision and quality materials. The versatile fabric shade adds a touch of contemporary elegance to any setting, making it an ideal choice for modern interiors.
Dimensions

| Diameter | D 47cm |
|---|---|
| Height | H 40cm |

| Diameter | D 53cm |
|---|---|
| Height | H 60cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Fabric |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $337.99
-65%$337.99
$118.30Description
Feature
Elevate your space with our Fabric Shade Pendant Lamp, a perfect blend of style and functionality. Immerse your room in warm, ambient light, crafted with precision and quality materials. The versatile fabric shade adds a touch of contemporary elegance to any setting, making it an ideal choice for modern interiors.
Dimensions

| Diameter | D 47cm |
|---|---|
| Height | H 40cm |

| Diameter | D 53cm |
|---|---|
| Height | H 60cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Fabric |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























