
Nordic Bauhaus Small Glass Pendant Light
Feature
Elevate your space with the Nordic Bauhaus Small Glass Pendant Light from Lampsmodern. This minimalist masterpiece combines the essence of Bauhaus design with Nordic simplicity.
Dimensions

| Diameter | D7.87in(20cm) |
|---|---|
| Height | H7.48in(19cm) |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Elevate your space with the Nordic Bauhaus Small Glass Pendant Light from Lampsmodern. This minimalist masterpiece combines the essence of Bauhaus design with Nordic simplicity.
Dimensions

| Diameter | D7.87in(20cm) |
|---|---|
| Height | H7.48in(19cm) |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Description
Feature
Elevate your space with the Nordic Bauhaus Small Glass Pendant Light from Lampsmodern. This minimalist masterpiece combines the essence of Bauhaus design with Nordic simplicity.
Dimensions

| Diameter | D7.87in(20cm) |
|---|---|
| Height | H7.48in(19cm) |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























