
Nordic Clear Glass Dome Flush Mount Ceiling Light
Elevate your space with our Nordic Clear Glass Dome Flush Mount Ceiling Light. Crafted with Scandinavian simplicity and modern design, this fixture adds a touch of elegance to any room. Illuminate your space with clarity and style, creating a welcoming ambiance. Specifications
Dimensions

| Diameter | D22cm |
|---|---|
| Height | H18cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron+Glass |
| Color: | Black/Silver+Clear |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Elevate your space with our Nordic Clear Glass Dome Flush Mount Ceiling Light. Crafted with Scandinavian simplicity and modern design, this fixture adds a touch of elegance to any room. Illuminate your space with clarity and style, creating a welcoming ambiance. Specifications
Dimensions

| Diameter | D22cm |
|---|---|
| Height | H18cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron+Glass |
| Color: | Black/Silver+Clear |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $89.99
-65%$89.99
$31.50Description
Elevate your space with our Nordic Clear Glass Dome Flush Mount Ceiling Light. Crafted with Scandinavian simplicity and modern design, this fixture adds a touch of elegance to any room. Illuminate your space with clarity and style, creating a welcoming ambiance. Specifications
Dimensions

| Diameter | D22cm |
|---|---|
| Height | H18cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron+Glass |
| Color: | Black/Silver+Clear |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|























