
Nordic Deer Antler LED Wall Light
Add a touch of playful elegance to your home with the Nordic Deer Antler LED Wall Lamp. This stylish and contemporary wall light features a sleek silhouette resembling deer antlers, outlined with soft LED illumination. The lamp combines minimalistic Nordic design with warm, ambient lighting to create a cozy and inviting atmosphere.
Specifications
Size

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Acrylic + Metal |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 10-15㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 24W |
| Lumens (lm): | 1920 |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 26 |
| Height (cm): | 30 |
| Net weight (kg): | 1.2 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Add a touch of playful elegance to your home with the Nordic Deer Antler LED Wall Lamp. This stylish and contemporary wall light features a sleek silhouette resembling deer antlers, outlined with soft LED illumination. The lamp combines minimalistic Nordic design with warm, ambient lighting to create a cozy and inviting atmosphere.
Specifications
Size

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Acrylic + Metal |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 10-15㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 24W |
| Lumens (lm): | 1920 |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 26 |
| Height (cm): | 30 |
| Net weight (kg): | 1.2 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Original: $95.99
-65%$95.99
$33.60Description
Add a touch of playful elegance to your home with the Nordic Deer Antler LED Wall Lamp. This stylish and contemporary wall light features a sleek silhouette resembling deer antlers, outlined with soft LED illumination. The lamp combines minimalistic Nordic design with warm, ambient lighting to create a cozy and inviting atmosphere.
Specifications
Size

| Diameter | D23cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Acrylic + Metal |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 10-15㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 24W |
| Lumens (lm): | 1920 |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 26 |
| Height (cm): | 30 |
| Net weight (kg): | 1.2 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|























