
Nordic Design Style Wood Bedside Wall Lights
With its sleek and modern design, these lights will add the perfect touch to your room. Made with high quality wood, they provide a warm and cozy ambiance, creating a relaxed atmosphere for a good night's sleep.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | 15cm |
|---|---|
| Height | 22cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron + Wood |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-10㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | E27 |
| Light bulb included: | NO |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 15 |
| Height (cm): | 22 |
| Net weight (kg): | 0.8 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
With its sleek and modern design, these lights will add the perfect touch to your room. Made with high quality wood, they provide a warm and cozy ambiance, creating a relaxed atmosphere for a good night's sleep.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | 15cm |
|---|---|
| Height | 22cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron + Wood |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-10㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | E27 |
| Light bulb included: | NO |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 15 |
| Height (cm): | 22 |
| Net weight (kg): | 0.8 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Description
With its sleek and modern design, these lights will add the perfect touch to your room. Made with high quality wood, they provide a warm and cozy ambiance, creating a relaxed atmosphere for a good night's sleep.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | 15cm |
|---|---|
| Height | 22cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Material: | Iron + Wood |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-10㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | E27 |
| Light bulb included: | NO |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 15 |
| Height (cm): | 22 |
| Net weight (kg): | 0.8 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
























