
Nordic Iron Bird LED Mini Wall Light
Introducing our Nordic Iron Bird LED Mini Wall Light, a whimsical and charming addition to your home decor. Crafted with attention to detail, this wall light features a unique design inspired by Nordic aesthetics, with an iron bird silhouette perched atop a minimalist frame.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D34cm |
|---|---|
| Height | H17cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron |
| Color: | Gold,White,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Nordic Iron Bird LED Mini Wall Light, a whimsical and charming addition to your home decor. Crafted with attention to detail, this wall light features a unique design inspired by Nordic aesthetics, with an iron bird silhouette perched atop a minimalist frame.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D34cm |
|---|---|
| Height | H17cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron |
| Color: | Gold,White,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $87.99
-65%$87.99
$30.80Description
Introducing our Nordic Iron Bird LED Mini Wall Light, a whimsical and charming addition to your home decor. Crafted with attention to detail, this wall light features a unique design inspired by Nordic aesthetics, with an iron bird silhouette perched atop a minimalist frame.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D34cm |
|---|---|
| Height | H17cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron |
| Color: | Gold,White,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























