
Nordic Mini White Pull Cord Wall Light
Introducing our Nordic Mini White Pull Cord Wall Light, a charming and functional addition to your home decor. Designed with Nordic simplicity in mind, this wall light features a compact size and clean white finish, perfect for adding subtle illumination to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D18cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron+Glass |
| Color: | White,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Nordic Mini White Pull Cord Wall Light, a charming and functional addition to your home decor. Designed with Nordic simplicity in mind, this wall light features a compact size and clean white finish, perfect for adding subtle illumination to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D18cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron+Glass |
| Color: | White,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $88.99
-65%$88.99
$31.15Description
Introducing our Nordic Mini White Pull Cord Wall Light, a charming and functional addition to your home decor. Designed with Nordic simplicity in mind, this wall light features a compact size and clean white finish, perfect for adding subtle illumination to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D18cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Iron+Glass |
| Color: | White,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























