
Nordic Rotatable Cylinder Iron Wall Light For Bedroom
Perfect for contemporary interiors, this minimalist wall light combines functionality and style. Crafted from high-quality iron with a matte finish, its cylindrical shape exudes elegance while providing a subtle industrial flair.
Specifications
Size

| Diameter | 13cm |
|---|---|
| Height | 30cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Voltage: | 110V-120V |
| Material: | Iron + Wood |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-10㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | E27 |
| Light bulb included: | NO |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 13 |
| Height (cm): | 30 |
| Net weight (kg): | 0.45 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Perfect for contemporary interiors, this minimalist wall light combines functionality and style. Crafted from high-quality iron with a matte finish, its cylindrical shape exudes elegance while providing a subtle industrial flair.
Specifications
Size

| Diameter | 13cm |
|---|---|
| Height | 30cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Voltage: | 110V-120V |
| Material: | Iron + Wood |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-10㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | E27 |
| Light bulb included: | NO |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 13 |
| Height (cm): | 30 |
| Net weight (kg): | 0.45 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Original: $95.99
-65%$95.99
$33.60Description
Perfect for contemporary interiors, this minimalist wall light combines functionality and style. Crafted from high-quality iron with a matte finish, its cylindrical shape exudes elegance while providing a subtle industrial flair.
Specifications
Size

| Diameter | 13cm |
|---|---|
| Height | 30cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Voltage: | 110V-120V |
| Material: | Iron + Wood |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Suggested Room Size: | 5-10㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | E27 |
| Light bulb included: | NO |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 13 |
| Height (cm): | 30 |
| Net weight (kg): | 0.45 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|























