
Nordic Small Stained Aluminium Pendant Lamp
Enhance your space with the Nordic Small Stained Aluminium Pendant Lamp, a blend of minimalist design and Scandinavian elegance. This petite pendant lamp adds a touch of sophistication to any room with its stained aluminum shade and understated aesthetic.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H14cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Black,White,Pink,Blue,Green,Grey |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E26/E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Enhance your space with the Nordic Small Stained Aluminium Pendant Lamp, a blend of minimalist design and Scandinavian elegance. This petite pendant lamp adds a touch of sophistication to any room with its stained aluminum shade and understated aesthetic.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H14cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Black,White,Pink,Blue,Green,Grey |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E26/E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $158.99
-65%$158.99
$55.65Description
Enhance your space with the Nordic Small Stained Aluminium Pendant Lamp, a blend of minimalist design and Scandinavian elegance. This petite pendant lamp adds a touch of sophistication to any room with its stained aluminum shade and understated aesthetic.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H14cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Black,White,Pink,Blue,Green,Grey |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E26/E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























