
Nordic Spotlight Adjustable Brass Wall Light
Introducing our Nordic Spotlight Adjustable Brass Wall Light, a sleek and versatile lighting fixture designed to complement your modern home decor. Crafted with minimalist elegance, this wall light features a solid brass construction with an adjustable spotlight head, allowing you to direct light precisely where you need it.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D50cm |
|---|---|
| Height | H12cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Introducing our Nordic Spotlight Adjustable Brass Wall Light, a sleek and versatile lighting fixture designed to complement your modern home decor. Crafted with minimalist elegance, this wall light features a solid brass construction with an adjustable spotlight head, allowing you to direct light precisely where you need it.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D50cm |
|---|---|
| Height | H12cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $258.99
-65%$258.99
$90.65Description
Introducing our Nordic Spotlight Adjustable Brass Wall Light, a sleek and versatile lighting fixture designed to complement your modern home decor. Crafted with minimalist elegance, this wall light features a solid brass construction with an adjustable spotlight head, allowing you to direct light precisely where you need it.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D50cm |
|---|---|
| Height | H12cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
























