
Nordic Style Flying Saucer Pendant Hanging Light
Feature
Transform your space with the avant-garde appeal of our Nordic Style Flying Saucer Pendant Hanging Light. This uniquely crafted fixture effortlessly captures the essence of Nordic design, combining minimalist elegance with a touch of whimsy reminiscent of a flying saucer. Meticulously designed, this pendant light adds a contemporary focal point to any room.
Dimensions

| Styel A: Diameter | D15.7in(40cm) |
|---|

| Style B: Diameter | D9.84in(25cm) |
|---|

| Style C: Diameter | D12.6in(32cm) |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Transform your space with the avant-garde appeal of our Nordic Style Flying Saucer Pendant Hanging Light. This uniquely crafted fixture effortlessly captures the essence of Nordic design, combining minimalist elegance with a touch of whimsy reminiscent of a flying saucer. Meticulously designed, this pendant light adds a contemporary focal point to any room.
Dimensions

| Styel A: Diameter | D15.7in(40cm) |
|---|

| Style B: Diameter | D9.84in(25cm) |
|---|

| Style C: Diameter | D12.6in(32cm) |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $93.99
-65%$93.99
$32.90Description
Feature
Transform your space with the avant-garde appeal of our Nordic Style Flying Saucer Pendant Hanging Light. This uniquely crafted fixture effortlessly captures the essence of Nordic design, combining minimalist elegance with a touch of whimsy reminiscent of a flying saucer. Meticulously designed, this pendant light adds a contemporary focal point to any room.
Dimensions

| Styel A: Diameter | D15.7in(40cm) |
|---|

| Style B: Diameter | D9.84in(25cm) |
|---|

| Style C: Diameter | D12.6in(32cm) |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























