
Retro Frosted Glass Lantern Pendant Light
Feature
Capture the essence of retro elegance with our Retro Frosted Glass Lantern Pendant Light. This stylish pendant light features a frosted glass lantern design, bringing a touch of nostalgia and sophistication to your space. Crafted with precision, the pendant light adds a timeless and unique focal point to any room.
Dimensions

| Diameter | D24cm |
|---|---|
| Height | H27cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Capture the essence of retro elegance with our Retro Frosted Glass Lantern Pendant Light. This stylish pendant light features a frosted glass lantern design, bringing a touch of nostalgia and sophistication to your space. Crafted with precision, the pendant light adds a timeless and unique focal point to any room.
Dimensions

| Diameter | D24cm |
|---|---|
| Height | H27cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $171.99
-65%$171.99
$60.20Description
Feature
Capture the essence of retro elegance with our Retro Frosted Glass Lantern Pendant Light. This stylish pendant light features a frosted glass lantern design, bringing a touch of nostalgia and sophistication to your space. Crafted with precision, the pendant light adds a timeless and unique focal point to any room.
Dimensions

| Diameter | D24cm |
|---|---|
| Height | H27cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























