
Scandinavian Mini Glass Pendant Lights
Elevate your home with the Scandinavian Mini Glass Pendant Lights. Their minimalist design and soft lighting create a serene and stylish ambiance, making them the perfect addition to any modern living space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D16cm |
|---|---|
| Height | H18cm |

| Diameter | D60cm |
|---|---|
| Height | H18cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Color: | Grey |
| Product Material: | Glass |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Kelvin Range: | Three-Color Changing |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Elevate your home with the Scandinavian Mini Glass Pendant Lights. Their minimalist design and soft lighting create a serene and stylish ambiance, making them the perfect addition to any modern living space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D16cm |
|---|---|
| Height | H18cm |

| Diameter | D60cm |
|---|---|
| Height | H18cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Color: | Grey |
| Product Material: | Glass |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Kelvin Range: | Three-Color Changing |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $86.99
-65%$86.99
$30.45Description
Elevate your home with the Scandinavian Mini Glass Pendant Lights. Their minimalist design and soft lighting create a serene and stylish ambiance, making them the perfect addition to any modern living space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D16cm |
|---|---|
| Height | H18cm |

| Diameter | D60cm |
|---|---|
| Height | H18cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Color: | Grey |
| Product Material: | Glass |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Kelvin Range: | Three-Color Changing |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























