
Scandinavian Simple Bedside Brass Wall Light
Introducing our Scandinavian Simple Bedside Brass Wall Light, a minimalist and elegant lighting fixture crafted to elevate your bedroom decor. With its sleek design and warm brass finish, this wall light adds a touch of contemporary sophistication to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D4.72in(12cm) |
|---|---|
| Height | H7.87in(20cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Scandinavian Simple Bedside Brass Wall Light, a minimalist and elegant lighting fixture crafted to elevate your bedroom decor. With its sleek design and warm brass finish, this wall light adds a touch of contemporary sophistication to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D4.72in(12cm) |
|---|---|
| Height | H7.87in(20cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $143.99
-65%$143.99
$50.40Description
Introducing our Scandinavian Simple Bedside Brass Wall Light, a minimalist and elegant lighting fixture crafted to elevate your bedroom decor. With its sleek design and warm brass finish, this wall light adds a touch of contemporary sophistication to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D4.72in(12cm) |
|---|---|
| Height | H7.87in(20cm) |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Color: | Gold,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























