
Scandinavian Simple Round Ceiling Light
Feature
Bring clean lines and understated elegance to your home with the Scandinavian Simple Round Ceiling Light. This minimalist fixture features a sleek, round design inspired by Scandinavian aesthetics, offering a blend of functionality and style. The smooth, matte finish and soft glow create a warm, inviting atmosphere, perfect for bedrooms, living rooms, or hallways.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H19/20cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Lights |
| Product Material: | Iron + Wood |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Included: | NO |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bedroom, Hallway, Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Bring clean lines and understated elegance to your home with the Scandinavian Simple Round Ceiling Light. This minimalist fixture features a sleek, round design inspired by Scandinavian aesthetics, offering a blend of functionality and style. The smooth, matte finish and soft glow create a warm, inviting atmosphere, perfect for bedrooms, living rooms, or hallways.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H19/20cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Lights |
| Product Material: | Iron + Wood |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Included: | NO |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bedroom, Hallway, Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $97.99
-65%$97.99
$34.30Description
Feature
Bring clean lines and understated elegance to your home with the Scandinavian Simple Round Ceiling Light. This minimalist fixture features a sleek, round design inspired by Scandinavian aesthetics, offering a blend of functionality and style. The smooth, matte finish and soft glow create a warm, inviting atmosphere, perfect for bedrooms, living rooms, or hallways.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H19/20cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Lights |
| Product Material: | Iron + Wood |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Included: | NO |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bedroom, Hallway, Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























