
Simple Led Copper Semi Flush Mount Ceiling Light
Feature
Introducing our Simple LED Copper Semi Flush Mount Ceiling Light, a perfect blend of modern aesthetics and functionality. Crafted with precision, this ceiling light features a minimalist design with a touch of copper elegance.Illuminate your space with the inviting glow of our Simple LED Copper Semi Flush Mount Ceiling Light, where simplicity meets sophistication.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Copper + Acrylic |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 3.9in(10cm) |
| Body Width - Diameter: | 4.7in(12cm)/7.9in(20cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Introducing our Simple LED Copper Semi Flush Mount Ceiling Light, a perfect blend of modern aesthetics and functionality. Crafted with precision, this ceiling light features a minimalist design with a touch of copper elegance.Illuminate your space with the inviting glow of our Simple LED Copper Semi Flush Mount Ceiling Light, where simplicity meets sophistication.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Copper + Acrylic |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 3.9in(10cm) |
| Body Width - Diameter: | 4.7in(12cm)/7.9in(20cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Description
Feature
Introducing our Simple LED Copper Semi Flush Mount Ceiling Light, a perfect blend of modern aesthetics and functionality. Crafted with precision, this ceiling light features a minimalist design with a touch of copper elegance.Illuminate your space with the inviting glow of our Simple LED Copper Semi Flush Mount Ceiling Light, where simplicity meets sophistication.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Copper + Acrylic |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 3.9in(10cm) |
| Body Width - Diameter: | 4.7in(12cm)/7.9in(20cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























