
Simplistic Macaroon Color Mini Pendant Lamp
Illuminate your space with the charming simplicity of the Simplistic Macaroon Color Mini Pendant Lamp. Inspired by the delightful hues of macaroon desserts, this pendant lamp adds a pop of color and whimsy to any room. Perfect for small spaces or as a cluster above kitchen islands or dining areas, its compact size and playful design make it a versatile addition to your home decor.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron+Wood |
| Color | White,Khaki,Pink,Green,Grey |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | LED |
| Kelvin Range: | Three-color Changing |
| Power | 12W |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 59.05"(150CM) |
| Body Height - Top to Bottom: | 4.7in(12CM) |
| Body Width - Diameter: | 7.9in(20CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Illuminate your space with the charming simplicity of the Simplistic Macaroon Color Mini Pendant Lamp. Inspired by the delightful hues of macaroon desserts, this pendant lamp adds a pop of color and whimsy to any room. Perfect for small spaces or as a cluster above kitchen islands or dining areas, its compact size and playful design make it a versatile addition to your home decor.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron+Wood |
| Color | White,Khaki,Pink,Green,Grey |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | LED |
| Kelvin Range: | Three-color Changing |
| Power | 12W |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 59.05"(150CM) |
| Body Height - Top to Bottom: | 4.7in(12CM) |
| Body Width - Diameter: | 7.9in(20CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $70.99
-65%$70.99
$24.85Description
Illuminate your space with the charming simplicity of the Simplistic Macaroon Color Mini Pendant Lamp. Inspired by the delightful hues of macaroon desserts, this pendant lamp adds a pop of color and whimsy to any room. Perfect for small spaces or as a cluster above kitchen islands or dining areas, its compact size and playful design make it a versatile addition to your home decor.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron+Wood |
| Color | White,Khaki,Pink,Green,Grey |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | LED |
| Kelvin Range: | Three-color Changing |
| Power | 12W |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Adjustable Hanging Length: | 59.05"(150CM) |
| Body Height - Top to Bottom: | 4.7in(12CM) |
| Body Width - Diameter: | 7.9in(20CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























