
Stunning Colorful Round Iron Island Pendant Light
Illuminate your space with vibrant elegance using the Stunning Colorful Round Iron Island Pendant Light. This eye-catching fixture combines bold colors with a classic round design, making it a focal point in any kitchen or dining area.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D26cm |
|---|---|
| Height | H20cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron |
| Color: | White,Pink,Yellow,Blue,Green,Grey,Khaki |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E26/E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Illuminate your space with vibrant elegance using the Stunning Colorful Round Iron Island Pendant Light. This eye-catching fixture combines bold colors with a classic round design, making it a focal point in any kitchen or dining area.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D26cm |
|---|---|
| Height | H20cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron |
| Color: | White,Pink,Yellow,Blue,Green,Grey,Khaki |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E26/E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Description
Illuminate your space with vibrant elegance using the Stunning Colorful Round Iron Island Pendant Light. This eye-catching fixture combines bold colors with a classic round design, making it a focal point in any kitchen or dining area.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D26cm |
|---|---|
| Height | H20cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron |
| Color: | White,Pink,Yellow,Blue,Green,Grey,Khaki |
| Voltage: | 110V-120V |
| Cord Length: | 1.5m |
| Bulb Base: | E26/E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please get in touch with our customer service. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























