
Tiffany Creative Glass Shade Wall Light
Introducing our Tiffany Creative Glass Shade Wall Light, a stunning fusion of artistry and illumination. Crafted with precision and featuring a vibrant Tiffany-style glass shade, this wall light exudes timeless elegance and creativity. Illuminate your space with a soft and inviting glow, creating a captivating ambiance that adds character to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Style A-Diameter | D25 cm |
|---|---|
| Height | H26 cm |

| Style B-Diameter | D25 cm |
|---|---|
| Height | H26cm |

| Model C-Diameter | D27 cm |
|---|---|
| Height | H26cm |

| Model D-Diameter | D26 cm |
|---|---|
| Height | H28cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Color: | Yellow,Green,Orange |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Bed Room,Bathroom |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Introducing our Tiffany Creative Glass Shade Wall Light, a stunning fusion of artistry and illumination. Crafted with precision and featuring a vibrant Tiffany-style glass shade, this wall light exudes timeless elegance and creativity. Illuminate your space with a soft and inviting glow, creating a captivating ambiance that adds character to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Style A-Diameter | D25 cm |
|---|---|
| Height | H26 cm |

| Style B-Diameter | D25 cm |
|---|---|
| Height | H26cm |

| Model C-Diameter | D27 cm |
|---|---|
| Height | H26cm |

| Model D-Diameter | D26 cm |
|---|---|
| Height | H28cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Color: | Yellow,Green,Orange |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Bed Room,Bathroom |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
Original: $89.99
-65%$89.99
$31.50Description
Introducing our Tiffany Creative Glass Shade Wall Light, a stunning fusion of artistry and illumination. Crafted with precision and featuring a vibrant Tiffany-style glass shade, this wall light exudes timeless elegance and creativity. Illuminate your space with a soft and inviting glow, creating a captivating ambiance that adds character to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Style A-Diameter | D25 cm |
|---|---|
| Height | H26 cm |

| Style B-Diameter | D25 cm |
|---|---|
| Height | H26cm |

| Model C-Diameter | D27 cm |
|---|---|
| Height | H26cm |

| Model D-Diameter | D26 cm |
|---|---|
| Height | H28cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall lights |
| Color: | Yellow,Green,Orange |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room, Bed Room,Bathroom |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. |
|
























