
Unique Pendant Lights Led Pendant Lights
[FEATURE]
The layered shape was inspired by microscopic diatoms, a strain of algae, that float around in the oceans. The resin curve of flow shape is a miracle of life in pendant lights. Lit from within by an e27 bulb, casts magical patterns in its wake.
Specifications
| Material: | Glass |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-220V |
| Finishes: | White/Beige/Blue/Green |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
[FEATURE]
The layered shape was inspired by microscopic diatoms, a strain of algae, that float around in the oceans. The resin curve of flow shape is a miracle of life in pendant lights. Lit from within by an e27 bulb, casts magical patterns in its wake.
Specifications
| Material: | Glass |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-220V |
| Finishes: | White/Beige/Blue/Green |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Original: $239.99
-65%$239.99
$84.00Description
[FEATURE]
The layered shape was inspired by microscopic diatoms, a strain of algae, that float around in the oceans. The resin curve of flow shape is a miracle of life in pendant lights. Lit from within by an e27 bulb, casts magical patterns in its wake.
Specifications
| Material: | Glass |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-220V |
| Finishes: | White/Beige/Blue/Green |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |























