
Vintage Lotus Leaf Fabric Pendant Light
Feature
Elevate your space with vintage charm using our Vintage Lotus Leaf Fabric Pendant Light. Crafted with intricate detail, this pendant light features a delicately designed lotus leaf fabric shade that adds a touch of timeless elegance to any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant |
| Material: | Metal, Fabric |
| Bulb Base: |
E27 |
| Cord Length: | 1.5m |
| Voltage: |
110V-120V |
| Color: | White |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Environment: | Indoor |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not: | No |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Height: | 12CM |
| Body Width - Diameter: | 40CM / 50CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
Elevate your space with vintage charm using our Vintage Lotus Leaf Fabric Pendant Light. Crafted with intricate detail, this pendant light features a delicately designed lotus leaf fabric shade that adds a touch of timeless elegance to any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant |
| Material: | Metal, Fabric |
| Bulb Base: |
E27 |
| Cord Length: | 1.5m |
| Voltage: |
110V-120V |
| Color: | White |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Environment: | Indoor |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not: | No |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Height: | 12CM |
| Body Width - Diameter: | 40CM / 50CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $130.99
-65%$130.99
$45.85Description
Feature
Elevate your space with vintage charm using our Vintage Lotus Leaf Fabric Pendant Light. Crafted with intricate detail, this pendant light features a delicately designed lotus leaf fabric shade that adds a touch of timeless elegance to any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant |
| Material: | Metal, Fabric |
| Bulb Base: |
E27 |
| Cord Length: | 1.5m |
| Voltage: |
110V-120V |
| Color: | White |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Environment: | Indoor |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not: | No |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Height: | 12CM |
| Body Width - Diameter: | 40CM / 50CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























