
Fabric Table Lamp Decor E27 Bedside Table Light
Feature
Considering the fragile of shipping,bulb is not included.( Advice:Energy-saving LED bulbs, incandescent bulb, that recommended max light bulb power: ≤ 60W.)
Specifications
| Material: | Metal |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White, Green |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 60W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Feature
Considering the fragile of shipping,bulb is not included.( Advice:Energy-saving LED bulbs, incandescent bulb, that recommended max light bulb power: ≤ 60W.)
Specifications
| Material: | Metal |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White, Green |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 60W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Original: $204.99
-65%$204.99
$71.75Description
Feature
Considering the fragile of shipping,bulb is not included.( Advice:Energy-saving LED bulbs, incandescent bulb, that recommended max light bulb power: ≤ 60W.)
Specifications
| Material: | Metal |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White, Green |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 60W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |





















