
Modern Tall Black Table Lamp Design Beside Lamp
Feature
The table lamp is a truly unique piece that combines form and function in a beautiful way. The cold cylindrical marble base and the offset gold shade come together to create a rich, vibrant look that is perfect for any room. The small table lamp is sure to add a touch of class and beauty to any space.
Specifications
| Material: | Metal |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Gold |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Plug In |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Feature
The table lamp is a truly unique piece that combines form and function in a beautiful way. The cold cylindrical marble base and the offset gold shade come together to create a rich, vibrant look that is perfect for any room. The small table lamp is sure to add a touch of class and beauty to any space.
Specifications
| Material: | Metal |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Gold |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Plug In |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Original: $266.99
-65%$266.99
$93.45Description
Feature
The table lamp is a truly unique piece that combines form and function in a beautiful way. The cold cylindrical marble base and the offset gold shade come together to create a rich, vibrant look that is perfect for any room. The small table lamp is sure to add a touch of class and beauty to any space.
Specifications
| Material: | Metal |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Gold |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Plug In |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |





















