
Modern Hat Shape Transparent Acrylic Pendant Light
Feature
The lampshade is made of transparent acrylic with a fine pattern. Subtle white dots not only decorate them but also diffuse the light from an LED light source over the entire surface.
Specifications
| Material: | Acrylic |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Transparent |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Feature
The lampshade is made of transparent acrylic with a fine pattern. Subtle white dots not only decorate them but also diffuse the light from an LED light source over the entire surface.
Specifications
| Material: | Acrylic |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Transparent |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Original: $196.99
-65%$196.99
$68.95Description
Feature
The lampshade is made of transparent acrylic with a fine pattern. Subtle white dots not only decorate them but also diffuse the light from an LED light source over the entire surface.
Specifications
| Material: | Acrylic |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Transparent |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |





















