
Minimalist Pendant Light For Dining Room
[FEATURE]
These pendant lights have a minimalist and vintage appearance, making them a stylish addition to your dining room, kitchen, hallway, or entryway. When you come home feeling tired, simply turn on one of these uniquely designed lights and instantly feel a sense of tranquility and relaxation. The ambiance it creates is truly beautiful. Enhance your home with warm and romantic decor, allowing you and your family to enjoy a comfortable and blissful life. It's time to embrace a better lifestyle!
Specifications
| Material: | Iron |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White/Rose Gold |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Body Width - Diameter: | 45CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
[FEATURE]
These pendant lights have a minimalist and vintage appearance, making them a stylish addition to your dining room, kitchen, hallway, or entryway. When you come home feeling tired, simply turn on one of these uniquely designed lights and instantly feel a sense of tranquility and relaxation. The ambiance it creates is truly beautiful. Enhance your home with warm and romantic decor, allowing you and your family to enjoy a comfortable and blissful life. It's time to embrace a better lifestyle!
Specifications
| Material: | Iron |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White/Rose Gold |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Body Width - Diameter: | 45CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $264.99
-65%$264.99
$92.75Description
[FEATURE]
These pendant lights have a minimalist and vintage appearance, making them a stylish addition to your dining room, kitchen, hallway, or entryway. When you come home feeling tired, simply turn on one of these uniquely designed lights and instantly feel a sense of tranquility and relaxation. The ambiance it creates is truly beautiful. Enhance your home with warm and romantic decor, allowing you and your family to enjoy a comfortable and blissful life. It's time to embrace a better lifestyle!
Specifications
| Material: | Iron |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White/Rose Gold |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Body Width - Diameter: | 45CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 4. The default length of the wire is 150cm. If you want to customize the length, please contact our customer service. Your understanding is appreciated. Thanks |
|





















