
Modern LED Pendant Light for Dining Room
Feature
Here we have a fantastic new pendant offering. Fusing modern and art deco styles, this fixture can complement a myriad of styles and locations in your home of business!
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant |
| Material: | Metal, Glass |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Black, White |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Height: | 6.69in(17cm) |
| Body Width - Diameter: | 11.81in(30cm) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
Here we have a fantastic new pendant offering. Fusing modern and art deco styles, this fixture can complement a myriad of styles and locations in your home of business!
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant |
| Material: | Metal, Glass |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Black, White |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Height: | 6.69in(17cm) |
| Body Width - Diameter: | 11.81in(30cm) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $144.99
-65%$144.99
$50.75Description
Feature
Here we have a fantastic new pendant offering. Fusing modern and art deco styles, this fixture can complement a myriad of styles and locations in your home of business!
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant |
| Material: | Metal, Glass |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Black, White |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Height: | 6.69in(17cm) |
| Body Width - Diameter: | 11.81in(30cm) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. Your understanding is appreciated. Thanks |
|





















