
Black Gold Sputnik Chandelier Modern Pendant Light
Feature
The chandelier can be matched with various styles of decoration and set off each other, making your decorative beauty more diverse, it is a good choice for living room, dining room, bedroom, kitchen, bar,office, etc.
Dimensions

| Diameter | D61cm/82cm/98cm |
|---|---|
| Height | H76cm |
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White,Amber,Clear,Grey |
| Wire Length: | 61/82/98cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 4/6/8 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Feature
The chandelier can be matched with various styles of decoration and set off each other, making your decorative beauty more diverse, it is a good choice for living room, dining room, bedroom, kitchen, bar,office, etc.
Dimensions

| Diameter | D61cm/82cm/98cm |
|---|---|
| Height | H76cm |
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White,Amber,Clear,Grey |
| Wire Length: | 61/82/98cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 4/6/8 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Original: $239.54
-65%$239.54
$83.84Description
Feature
The chandelier can be matched with various styles of decoration and set off each other, making your decorative beauty more diverse, it is a good choice for living room, dining room, bedroom, kitchen, bar,office, etc.
Dimensions

| Diameter | D61cm/82cm/98cm |
|---|---|
| Height | H76cm |
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White,Amber,Clear,Grey |
| Wire Length: | 61/82/98cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 4/6/8 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |





















