
Brass Contemporary LED Chandelier Sputnik Chandelier 7-Light
Feature
The 7-Light Modern Gold Sputnik Tier Chandelier by Uolfin Lighting is specially designed to give a unique look.
Specifications
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White,Amber,Clear,Grey |
| Wire Length: | 72/82/101cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Feature
The 7-Light Modern Gold Sputnik Tier Chandelier by Uolfin Lighting is specially designed to give a unique look.
Specifications
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White,Amber,Clear,Grey |
| Wire Length: | 72/82/101cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Original: $208.99
-65%$208.99
$73.15Description
Feature
The 7-Light Modern Gold Sputnik Tier Chandelier by Uolfin Lighting is specially designed to give a unique look.
Specifications
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White,Amber,Clear,Grey |
| Wire Length: | 72/82/101cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |





















