
Chrome Chandelier Living Room Lighting Nordic Glass Chandelier
Feature
Create a striking focal point from above with the 3 Globe Ceiling Light.
Specifications
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | G9 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Silver,Brass |
| Wire Length: | 60/70/85/90cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Feature
Create a striking focal point from above with the 3 Globe Ceiling Light.
Specifications
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | G9 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Silver,Brass |
| Wire Length: | 60/70/85/90cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Original: $169.99
-65%$169.99
$59.50Description
Feature
Create a striking focal point from above with the 3 Globe Ceiling Light.
Specifications
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | G9 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Silver,Brass |
| Wire Length: | 60/70/85/90cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |





















