
Hanging Ceiling Lamp Sputnik Chandeliers
Feature
This round chandelier offers a piece for all rooms to create a cohesive home. When illuminated, the light fixture beautifully reflects the light-colored finishes for an ethereal glow.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandeliers |
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White, Clear |
| Wire Length: | 72/82cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Height: | 60CM / 76CM |
| Body Width - Diameter: | 94CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
This round chandelier offers a piece for all rooms to create a cohesive home. When illuminated, the light fixture beautifully reflects the light-colored finishes for an ethereal glow.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandeliers |
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White, Clear |
| Wire Length: | 72/82cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Height: | 60CM / 76CM |
| Body Width - Diameter: | 94CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $276.37
-65%$276.37
$96.73Description
Feature
This round chandelier offers a piece for all rooms to create a cohesive home. When illuminated, the light fixture beautifully reflects the light-colored finishes for an ethereal glow.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandeliers |
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White, Clear |
| Wire Length: | 72/82cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Height: | 60CM / 76CM |
| Body Width - Diameter: | 94CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. Your understanding is appreciated. Thanks |
|





















