
Bubble Chandelier Nordic Frosted Glass Ball Chandelier for Dining Room
Feature
The glass spheres of this pendant light are carefully frosted by hand, resulting in an irregular texture. Three central light sources emit a gentle and diffused glow that is refracted through clusters of spheres surrounding them, creating a captivating and soft illumination effect.
The same series of products, click on the picture to learn more
SpecificationsSize

| Diameter | D40cm |
|---|---|
| Height | H75cm |

| Diameter | D80cm |
|---|---|
| Height | H75cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Material: | Metal, Glass, Aluminum |
| Light source Base Type: |
E27 |
| Voltage: |
110-120V |
| Color: | Black, White |
| Power: | Max 40W |
| Glass Options: | Frosted glass |
| Environment: | Indoor |
| Battery: | No |
| Driver Required: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
The glass spheres of this pendant light are carefully frosted by hand, resulting in an irregular texture. Three central light sources emit a gentle and diffused glow that is refracted through clusters of spheres surrounding them, creating a captivating and soft illumination effect.
The same series of products, click on the picture to learn more
SpecificationsSize

| Diameter | D40cm |
|---|---|
| Height | H75cm |

| Diameter | D80cm |
|---|---|
| Height | H75cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Material: | Metal, Glass, Aluminum |
| Light source Base Type: |
E27 |
| Voltage: |
110-120V |
| Color: | Black, White |
| Power: | Max 40W |
| Glass Options: | Frosted glass |
| Environment: | Indoor |
| Battery: | No |
| Driver Required: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $324.99
-65%$324.99
$113.75Description
Feature
The glass spheres of this pendant light are carefully frosted by hand, resulting in an irregular texture. Three central light sources emit a gentle and diffused glow that is refracted through clusters of spheres surrounding them, creating a captivating and soft illumination effect.
The same series of products, click on the picture to learn more
SpecificationsSize

| Diameter | D40cm |
|---|---|
| Height | H75cm |

| Diameter | D80cm |
|---|---|
| Height | H75cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Material: | Metal, Glass, Aluminum |
| Light source Base Type: |
E27 |
| Voltage: |
110-120V |
| Color: | Black, White |
| Power: | Max 40W |
| Glass Options: | Frosted glass |
| Environment: | Indoor |
| Battery: | No |
| Driver Required: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. Your understanding is appreciated. Thanks |
|






















