
Modern Classic Flower Shape Glass Chandelier
Feature
Combining contemporary polished chrome with white glass, this chandelier effortlessly achieves a modern classic aesthetic. Its adjustable design makes it a versatile addition to any modern home. Suitable for use with the latest LED filament lamps, it offers both style and efficiency.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | chandelier |
| Material: | Brass, Metal, Glass |
| Light source base type: |
LED |
| Power: | 15W (single light) |
| Voltage: |
110-120V |
| Color: | Opaque, White |
| Mounting: | Ceiling |
| Environment: | Indoor |
| Bulb Included Or Not: | No |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Height: | 20CM |
| Body Width - Diameter: | 44CM / 55CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
Combining contemporary polished chrome with white glass, this chandelier effortlessly achieves a modern classic aesthetic. Its adjustable design makes it a versatile addition to any modern home. Suitable for use with the latest LED filament lamps, it offers both style and efficiency.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | chandelier |
| Material: | Brass, Metal, Glass |
| Light source base type: |
LED |
| Power: | 15W (single light) |
| Voltage: |
110-120V |
| Color: | Opaque, White |
| Mounting: | Ceiling |
| Environment: | Indoor |
| Bulb Included Or Not: | No |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Height: | 20CM |
| Body Width - Diameter: | 44CM / 55CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $211.99
-65%$211.99
$74.20Description
Feature
Combining contemporary polished chrome with white glass, this chandelier effortlessly achieves a modern classic aesthetic. Its adjustable design makes it a versatile addition to any modern home. Suitable for use with the latest LED filament lamps, it offers both style and efficiency.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | chandelier |
| Material: | Brass, Metal, Glass |
| Light source base type: |
LED |
| Power: | 15W (single light) |
| Voltage: |
110-120V |
| Color: | Opaque, White |
| Mounting: | Ceiling |
| Environment: | Indoor |
| Bulb Included Or Not: | No |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Product Measurements Weights | |
| Height: | 20CM |
| Body Width - Diameter: | 44CM / 55CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. Your understanding is appreciated. Thanks |
|





















