
Gold Glass Modern LED chandelier
Feature
Elevate your space with opulence and innovation through our Gold Glass Modern LED Chandelier. This stunning lighting fixture seamlessly blends contemporary design with energy-efficient LED technology, offering a perfect synthesis of style and functionality.
Specifications
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White,Amber,Clear,Grey |
| Size: | D72 x H36 cm/D82 x H36 cm/D101 x H36 cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Elevate your space with opulence and innovation through our Gold Glass Modern LED Chandelier. This stunning lighting fixture seamlessly blends contemporary design with energy-efficient LED technology, offering a perfect synthesis of style and functionality.
Specifications
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White,Amber,Clear,Grey |
| Size: | D72 x H36 cm/D82 x H36 cm/D101 x H36 cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $264.92
-65%$264.92
$92.72Description
Feature
Elevate your space with opulence and innovation through our Gold Glass Modern LED Chandelier. This stunning lighting fixture seamlessly blends contemporary design with energy-efficient LED technology, offering a perfect synthesis of style and functionality.
Specifications
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White,Amber,Clear,Grey |
| Size: | D72 x H36 cm/D82 x H36 cm/D101 x H36 cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|





















